news

Facebook uruchamia Przestrzeń w Warszawie

Facebook uruchomił w Warszawie placówkę Przestrzeń. Miejsce powstało w ramach nowego programu sieci społecznościowej, który ma na celu wsparcie inicjatyw społecznych.

Otwarte wczoraj w Warszawie centrum jest trzecim tego typu obiektem w Europie. Mieści się ono przy ulicy ul. Koszykowej 61 i będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00.

Przestrzeń Facebooka ma stać się miejscem, w którym organizowane będą szkolenia czy wydarzenia kulturalne. Obiekt otworzy swoje, nomen omen, przestrzenie, również na inne inicjatywy społeczne. Organizowane w nim wydarzenia mają być powiązane z działaniami przeciwko wykluczeniu cyfrowemu oraz rozwojem ogólnie rozumianych kompetencji cyfrowych. Facebook chciałby, by w podobnych centrach na całym świecie przeszkolono do 2020 roku nawet milion osób.

Na razie jest przestrzeń, teraz trzeba ją czymś wypełnić. Informacje na temat planowanych w Przestrzeni wydarzeniach mają zostać udostępnione w najbliższym czasie, ponieważ „rozkład jazdy” centrum dopiero się tworzy.

Zdjęcie: Flickr/mkhmarketing

podobne treści