biznesgryinternet

Facebook uruchamia platformę dla graczy Gameroom

Facebook nie od wczoraj zainteresowany jest grami. Ale nie próbował bezpośrednio konkurować z takimi platformami jak na przykład Steam. Aż do teraz – sieć społecznościowa właśnie uruchomiła platformę Gameroom.

Do jej uruchomienia nie jest potrzebna przeglądarka – wzorem konkurencji, Gameroom posiada własną aplikację. Działa ona na razie tylko na komputerach z systemami operacyjnymi Microsoftu, od Windowsa 7 wzwyż. W aplikacji gry posegregowano na podstawie kategorii, znajdziemy w niej cały przekrój popularnych gatunków, od platformówek, przez strategie a na strzelankach skończywszy. Nie mogło też oczywiście zabraknąć wyszukiwarki tytułów, czy historii pobierania. I to właściwie tyle, ale z drugiej strony czego oczekiwać od platformy dla graczy przygotowanej przez firmę, która wszystkie społecznościowe funkcje ma już od dawna.

Gameroom ma powalczyć o graczy na coraz bardziej zatłoczonym rynku cyfrowej dystrybucji gier. I może na nim nieźle zamieszać, bo choć Facebook nie jest miejscem, które w kontekście gier przychodzi jako pierwsze na myśl hardcorowym graczom, ogromna baza użytkowników, zawierająca 1,5 miliarda osób, daje mu pewną przewagę. Czy uda się ją wykorzystać? Czas pokaże.

Przetestować platformę Facebook Gameroom można pobierając ją z oficjalnej strony projektu.

podobne treści