newsportale społecznościowe

Facebook uruchamia FB Newswire

Każdego dnia na Facebooku pojawiają się miliardy aktualizacji, z których większość interesuje jedynie danego użytkownika i jego znajomych. Ale Facebook ma bardziej ambitne plany i chciałby stać się także źródłem informacji dla miliarda swoich użytkowników. Dlatego wczoraj oficjalnie zaprezentowano FB Newswire – nową stronę, której zadaniem jest agregowanie wartościowych newsów z całej sieci społecznościowej.

FB Newswire to fanpage, który tworzony jest we współpracy ze Storyful, platformą informacyjną dla dziennikarzy, która stawia sobie za cel weryfikowanie informacji krążących po Sieci. Algorytmy opracowane przez Storyful wychwytują interesujące treści pojawiające się w mediach społecznościowych, które następnie są weryfikowane i uzupełniane przez jej pracowników rozsianych po trzech kontynentach. W ramach FB Newswire działać będzie to tak samo, z tą różnicą, że agencja skupiać się będzie na newsach, które pojawiły się na Facebooku. Na stronie, która prowadzona jest w języku angielskim, znaleźć będzie można wiadomości z kategorii takich jak polityka, sport, rozrywka czy technologie. I to właściwie tyle.

Facebook będzie zarzekał się, że w kategorii dostarczania newsów nie zamierza konkurować z Twitterem, ale powstanie FB Newswire udowadnia, że tak nie jest. Problem w tym, że aktualnie Twitter robi to lepiej, z tego prostego powodu, że FB Newswire jest takim samym fanpagem jak każdy inny, co oznacza, że informacje, które z takim pietyzmem sprawdzane są przez zespół Storyful i tak nie trafią do wielu osób, które polubiły nową inicjatywę Facebooka. No chyba, ze zaczną śledzić FB Newswire poczynania na Twitterze. Ale tam mają możliwość śledzenia różnych źródeł, niekoniecznie redagowanych przez jeden ośrodek.

Tak czy inaczej warto obserwować, w jakim kierunku rozwijał się będzie nowy projekt Facebooka. Ostatnie ruchy Zuckerberga świadczą o tym, że pozycja szefa największej sieci społecznościowej na świecie nie jest tym, na czym zamierza poprzestać.

podobne treści