biznesportale społecznościowe

Facebook udostępnia platformę Watch globalnie

Uruchomiona w Stanach jakiś czas temu platforma Facebook Watch doczekała się swojej światowej premiery. Facebook ma nadzieję, że nowa platforma powalczy o naszą uwagę z takimi gigantami jak YouTube.

Facebook Watch to platforma wideo, którą uruchomiono w USA jesienią ubiegłego roku. Od tamtego czasu może pochwalić się stabilnym wzrostem i przyciągnięciem ponad 50 milionów odbiorców. Teraz Facebook chciałby, by ten sukces rozszerzył się na cały świat.

Dlatego podjęto decyzję, że w najbliższym czasie platforma będzie stopniowo udostępniana we wszystkich krajach świata. W ślad za tym idzie także oczywiście udostępnianie narzędzi Ad Breakes dla twórców. Jak nietrudno się domyślić chodzi o reklamy, dzięki którym zarówno Facebook, jak i twórcy, mogą zarabiać na treściach publikowanych w ramach Facebook Watch.

Jak zwykle w takich przypadkach, dostępność platformy będzie rozszerzana stopniowo, w niektórych krajach jest już ona dostępna, większość jednak będzie musiała poczekać do września. W przygotowaniu są także nowe funkcje, jak Watch Parties oraz Premiery.

podobne treści