portale społecznościowe

Facebook tworzy własną aplikację randkową

Podczas tegorocznej konferencji F8, Mark Zuckerberg ogłosił, że sieć społecznościowa wkrótce przedstawi własną aplikację randkową. Ma ona umożliwić zawieranie „znaczących związków, a nie tylko przelotne flirtowanie”.

„Na Facebooku jest 200 milionów osób, które uważają się za singli, więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia,” stwierdził Zuckerberg przemawiając na dorocznej konferencji Facebooka, F8. „Chcemy by Facebook był miejscem, w którym zawiera się znaczące związki, a nad nową funkcjonalnością od początku pracujemy z myślą o bezpieczeństwie i prywatności.”

Wszystkie szczegóły na temat działania nowej usługi nie są jeszcze znane, ale trochę światła na nią rzucił odpowiedzialny w Facebooku za produkty Chris Cox. Nowa usługa z ogólnodostępnym Facebookiem dzielić będzie tylko nasze imię, po przejściu do niej korzystać będzie ona z profilu randkowego, o ile tylko zostanie on założony. Profil randkowy, oraz nasze działania za jego pomocą, będą widoczne tylko dla innych użytkowników „randkowej” części serwisu.

Według niego aplikacja ma naśladować to, w jaki sposób ludzie poznają się w prawdziwym świecie, dlatego jedną z funkcjonalności będzie przeglądanie lokalnych wydarzeń i możliwość nawiązania kontaktu z innymi osobami poszukującymi drugiej połówki, które również się na nie wybierają. Jeśli taka osoba wykaże zainteresowanie, będzie można z nią porozmawiać za pomocą osobnego chatu, nie powiązanego z WhatsApp czy Messengerem.

Przedstawiciele Facebooka nie ujawnili kiedy dokładnie nowa usługa zostanie udostępniona, ale ma się to stać w najbliższym czasie.

Zdjęcie: Flickr/mkhmarketing

podobne treści