biznesportale społecznościowe

Facebook stworzy własną kryptowalutę?

Największa sieć społecznościowa świata zamierza stworzyć własną kryptowalutę. A przynajmniej do takich konkluzji prowadzą ostatnie działania Facebooka, który jednak jest dość lakoniczny w prezentowaniu własnych planów w tym zakresie.

Pierwsze informacje na temat związanych z własną kryptowalutą planach Facebooka opierały się na wiadomościach przekazanych przez anonimowe źródła wewnątrz firmy i nie zostały oficjalnie potwierdzone. Dopiero po kilku dniach Facebook ogłosił, że stworzył nowy zespół, który ma zajmować się badaniem możliwości wykorzystanie przez sieć społecznościową technologii blockchain, co w sytuacji dużej korporacji technologicznej nie jest niczym szczególnym.

Jednak szefem tego małego zespołu został David Marcus, były szef PayPala, który w Facebooku do tej pory szefował zespołowi odpowiedzialnemu za Messengera, więc sieć społecznościowa przykłada do niego dość dużą wagę. Nowy zespół ma „od zera” zająć się przeanalizowaniem możliwości wykorzystania przez Facebooka technologii blockchain.

Jeśli jednak wierzyć wcześniejszym doniesieniom, analizy takie robione są przez sieć społecznościową już co najmniej od roku, a Facebook chce wykorzystać blockchaina do rozliczeń, choć na razie nie wiadomo gdzie dokładnie miałaby być wykorzystywana jego kryptowaluta. Ani tym bardziej kiedy miałaby się ona pojawić.

Zdjęcie: Flickr/Scott Beale

podobne treści