news

Facebook skasował konto Markowi Zuckerbergowi, teraz ten go pozywa

Historia związana z izraelską firmą wykorzystującą lipne konta na Facebooku do sprzedawania kliknięć na „Lubię to” jest równie pogmatwana co zabawna.

Głównym jej bohaterem jest Mark Zuckerberg, lecz nie TEN Mark Zuckerberg, współtwórca najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego. Ten nasz jeszcze w listopadzie nazywał się Rotem Guez i prowadził biznes o wiele mówiącej nazwie Like Store.

Jego działanie, które już pokrótce przedstawiłem, było sprzeczne z regulaminem Facebooka i z oczywistych względów zostało zakończone w lipcu wbrew woli Gueza. Ten postanowił zmienić swoje imię i nazwisko na Mark Zuckerberg i ponownie założył profil swojego sklepu na Facebooku. Historia się powtórzyła.

Mark Zuckerberg II postanowił pozwać prawdziwego założyciela Facebooka za zabronienie mu robienia czegoś, co według niego robią i tak już inne firmy, tyle że w Stanach Zjednoczonych. [The Wrap, Slashgear]

podobne treści

 • Dean

  Ale mnie wku*wia ten typ. Widać, że ma parcie na szkło, chce zrobić wokół siebie jak najwięcej szumu i skandalu.
  Modlę się, by mu się to nie udało!

 • udrewicz

  Zal mi Cie dean ze sie wkurwiasz na kogos kto chce zarobic w inny sposob niz ty przy rowach ;)

 • sx

  a mnie wnerwiaja ludzie którzy sie modla

 • maiikeru

  Prymitywny cwaniaczek. Widać, że jednak sam nie doszedł nawet do najmniejszych rzeczy, skoro tak łatwo mu zmienić tożsamość.