biznesportale społecznościowe

Facebook rozważa przejęcie firmy zajmującej się bezpieczeństwem

Obecny rok nie jest najlepszym rokiem dla Facebooka. Sieć społecznościowa zaliczyła już kilka poważnych wpadek, a ostatnia z nich doprowadziła do wycieku danych 29 milionów klientów. Największa społecznościówka świata musi coś zmienić, a kiedy duża korporacja musi już coś zmienić, zwykle kupuje firmę, która dysponuje rozwiązaniem jej problemów.

Nie inaczej jest w przypadku Facebooka. Jak donosi serwis The Information powołując się na anonimowe źródła, wtajemniczone podobno w plany Zuckerberga i spółki, sieć społecznościowa prowadzi rozmowy na temat ewentualnego przejęcia z kilkoma firmami zajmującymi się bezpieczeństwem. Niestety, serwis nie podaje ich nazw, ale informuje za to, że transakcja ma zostać ogłoszona jeszcze w tym roku.

Sama sieć społecznościowa odmówiła serwisowi komentarza w tej sprawie. Ale jest rzeczą praktycznie pewną, że rozważa kroki, które mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Nie tylko sprawa Cambridge Analytica, ale też inne tegoroczne incydenty sprawiają, że wiele osób po prostu zaczyna bać się powierzać swoje dane Facebookowi.

Nic więc dziwnego, że firma, która właśnie na danych zarabia, będzie starała się odzyskać zaufanie użytkowników.

Zdjęcie: Flickr/Ksayer1

podobne treści