grynewsportale społecznościowe

Facebook przygotowuje własną platformę cyfrowej dystrybucji gier

Wygląda na to, że pozycja Steama na rynku cyfrowej dystrybucji gier już niebawem może zostać przetestowana. I to przez dość nietypowego gracza, którym chce zostać Facebook.

Na deweloperskim blogu sieci społecznościowej pojawiła się informacja o nawiązaniu współpracy z twórcami silnika Unity. W jej ramach Facebook zajmie się promowaniem, a w przyszłości zapewne także sprzedażą, gier.

W pewnym sensie sieć społecznościowa robi to już od dawna, ale najwyraźniej Facebook nie zamierza w przyszłości ograniczać si jedynie do gier przeglądarkowych. Porozumienie z Unity zakłada bowiem implementację wsparcia dla platformy Facebooka oraz stworzenie całkowicie nowej platformy z grami na PC, nad którą trwają już prace. Można więc założyć, że platforma ta będzie wykorzystywana do promocji i sprzedaży gier opartych na silniku Unity. Również tych, wykorzystujących technologię VR, którą od dłuższego czasu interesuje się Facebook.

Pierwsze testy nowej platformy już się rozpoczęły, dostęp do niej ma wybrana grupa deweloperów  korzystających z Unity 5.4. Facebook na razie nie pochwalił się planowaną datą ich zakończenia.

Zdjęcie: Flickr/Ksayer

podobne treści