newsportale społecznościowe

Facebook przygotowuje grunt pod coś wyjątkowego. Czy będzie to własny smartphone?

Facebook ma coś w zanadrzu i chciałby pochwalić się tym już 4 kwietnia. Zaproszenie wysłane przez Menlo Park do mediów spowodowało kolejną falę spekulacji na temat tego czy największa sieć społecznościowa przygotowuje w tajemnicy własnego smartphone’a.

Przez praktycznie cały zeszły rok byliśmy co jakiś czas bombardowani plotkami o tym, że Facebook pracuje we współpracy z HTC nad własnym urządzeniem. Co prawda Zuckerberg zaprzeczał jakoby Facebook planował stworzyć takie urządzenie, ale nie przeszkadzało to w snuciu spekulacji. Które w sumie nie są aż tak pozbawione sensu. Od tamtego czasu Facebook udostępnił na wybranych rynkach darmowe rozmowy VoIP, zapowiedział wprowadzenie planów taryfowych we współpracy z niektórymi europejskimi operatorami komórkowymi i zbudował swój własny sklep z aplikacjami.

Tym bardziej zaproszenie, w którym sieć społecznościowa zaprasza by „come see our new home on Android” (wolnym tłumaczeniu: „Przyjdź zobacz nasz nowy dom na bazie Androida”), wywołało falę spekulacji na temat smartphone’a Facebooka. Ale określenie „new home” w przypadku tak lakonicznego zaproszenia może oznaczać praktycznie wszystko. Na przykład premierę własnej wersji mobilnego systemu operacyjnego, która byłaby wyjątkowo mocno zintegrowana z serwisem. Co też nie byłoby pozbawione sensu i byłoby kolejnym logicznym krokiem zmierzającym w kierunku zbudowania własnego urządzenia.

Tak czy inaczej już za 6 dni dowiemy się o co chodziło Zuckerbergowi.

Zdjęcie: Flickr/Scott Beale

podobne treści