newsportale społecznościowe

Facebook pracuje nad technologią pozwalającą przesyłać fale mózgowe?

Facebook nie ukrywa, że jego ambicją jest stać się centrum wszelkiej komunikacji. Możliwe jednak, że w przyszłości komunikacja ta odbywać się będzie w dużo bardziej bezpośredni sposób. Na przykład przy pomocy fal mózgowych.

Oczywiście do czegoś takiego jeszcze daleka droga, ale Facebook już teraz poszukuje pracowników do projektu związanego z neurologią. Oferty pracy skierowane między innymi do naukowców działających na polu neurologii, wystosowane zostały przez „Building 8”, skrzydło Facebooka odpowiedzialne za nietypowe i innowacyjne badania prowadzone przez firmę.

Tajemniczy projekt ma być związany z neuroobrazowaniem i analizą danych elektrofizjologicznych, a docelowo ma zmierzać do „platformy komunikacyjnej przyszłości”. Szefem projektu ma być Mark Chevillet, który przez kilka lat zajmował się neurologią i neurobiologią na Johns Hopkins University w Baltimore. Ogłoszenia sugerują, że Facebook chciałby zacząć wdrażać tę platformę za około dwa lata.

Ogłoszenia te, oraz wypowiedź Marka Zuckerberga sprzed roku, w której stwierdził on, że niebawem będzie możliwe przekazywanie myśli na odległość, układają się w dość logiczną całość, która sugeruje, że sieć społecznościowa właśnie rozpoczęła pracę dokładnie nad taką technologią.

Zdjęcie: Flickr/mkhmarketing

podobne treści