portale społecznościowe

Facebook pozwoli użytkownikom zarabiać na postach?

Wydawcy treści już jakiś czas temu otrzymali możliwość korzystania z Instant Articles, możliwe jednak, że Facebook pozwoli zarabiać na postach także innym grupom swoich użytkowników. A przynajmniej tak można wnioskować na podstawie kwestii, o które pyta sieć społecznościowa.

W ubiegłym roku wydawcy otrzymali dostęp do funkcjonalności Instant Articles, dzięki której mogą publikować swoje treści bezpośrednio na Facebooku w zamian za udział w zyskach z reklam. Wygląda jednak na to, że sieć społecznościowa rozważa możliwość wprowadzenia opcji, która pozwoli użytkownikom zarabiać na swoich postach.

Choć zarabianie nie jest tutaj najlepszym określeniem, lepszym byłoby zbieranie darowizn. Bo właśnie pytanie o stosunek do czegoś takiego pojawiło się w ankiecie skierowanej niedawno do zweryfikowanych użytkowników, która została opisana przez serwis The Verge. Ale to tylko jedna z możliwości, jakie rozważa Facebook. Do pozostałych należy pomysł stworzenia miejsca, które łączyłoby potencjalnych sponsorów z osobami, które mogą dostarczać treść, udziału w zyskach z reklam wyświetlanych na profilu, czy pomysłu, aby za pośrednictwem zweryfikowanego konta fani mogli przekazywać środki na organizacje charytatywne.

Na razie trudno stwierdzić, czy Facebook zdecyduje się kiedykolwiek wprowadzić któryś z tych pomysłów w życie. A nawet jeśli, to historia wcześniejszych usprawnień serwisu dowodzi, że nawet jeśli dany pomysł trafi do testów, to często na tym się kończy.

Zdjęcie: Flickr/clasesdeperiodismo

podobne treści