aplikacjenews

Facebook Poke, czyli bezczelna kopia aplikacji Snapchat

Kilka dni temu sieć obiegła informacja, że Facebook pracuje nad przygotowaniem własnego wariantu popularnej aplikacji Snapchat. Pogłoski okazały się prawdziwe – Zuckerberg i spółka udostępnili wczoraj pierwszą wersję Snapchatopodobnej aplikacji Facebook Poke (póki co – wyłącznie na iOS, wariant na Androidy jeszcze nie powstał).

No, właśnie – własny wariant to w tym wypadku stwierdzenie zdecydowanie na wyrost. Nie trzeba być żadnym specjalistą, by już na pierwszy rzut oka zorientować się, że Poke to po prostu bezczelna kopia zdobywającej coraz większą popularność aplikacji Snapchat. Jeśli korzystaliście z jednej, korzystaliście też z drugiej. Naprawdę – nie ma tu cienia przesady. Obydwie umożliwiają swobodne przesyłanie foto bądź wideo-wiadomości, ulegających po wyznaczonym przez nas czasie (zazwyczaj liczonym w sekundach) całkowitej autodestrukcji.

No… prawie.

Jedyną zauważalną różnicą między obydwiema aplikacjami (nie licząc może drobnostek związanych z wyglądem interfejsu) jest fakt, że w przeciwieństwie do oryginalnego Snapchatu, Facebook Poke nie unicestwia przesłanych przez nas zdjęć i filmików natychmiast po upływie wyznaczonego czasu i przechowuje je przez kilka dni w niewidocznych dla przeciętnego użytkownika zasobach serwisu (co być może zmniejszy ilość obecnych w tego rodzaju usługach zdjęć ludzkich genitaliów). W jakim celu? Cóż – wszystko po to, by ułatwić odpowiednim ludziom rozpatrywanie ewentualnych skarg dotyczących łamania regulaminu aplikacji. A przynajmniej tak twierdzi sam Facebook.

To o tyle pozytywna informacja, że w analogicznym regulaminie dotyczącym korzystania z serwisu matki Poke’a (czyt. zwykłego Facebooka) widnieje punkt mówiący o tym, że wszystkie dane przesyłane na serwery społecznościowego giganta z miejsca stają się jego własnością. Poke ma być tutaj chwalebnym, ale też ciągle trzymanym w pewnych ryzach wyjątkiem od tej reguły.

I wszystko byłoby fajnie, gdyby przy okazji nie był też chamską i bezczelną zżyną z konkurencji.

Aplikację Facebook Poke dla iOS możecie pobrać z zasobów iTunes (stamtąd też pochodzi powyższy obraz)

podobne treści