aplikacjenews

Facebook Pages Manager na Androida trafił do Polski

Wyczekiwany od wielu miesięcy Facebook Pages Manager w końcu stał się dostępny dla użytkowników Androida w Polsce. Do tej pory, aplikację do zarządzania stronami umożliwiającymi bliższe relacje z odbiorcami i klientami na Facebooku mieli wyłącznie posiadacze smartfonów firmy Apple.

Aplikacja służąca do sprawniejszego zarządzania stronami skupiającymi fanów pojawiła się w Sklepie Play już kilka dni temu, jednak dopiero teraz stała się dostępna dla ludzi z poza Stanów Zjednoczonych. Czy warto było na nią czekać?

I tak, i nie. Ucieszy ona tych, którzy mają kłopot z zapanowaniem nad kilkoma „fanpejdżami” na raz. Przydatny może się też okazać niedostępny w normalnej aplikacji Facebooka dostęp do statystyk całej strony oraz poszczególnych wpisów. Użytkownicy, którym nie zdarza się zaktualizować statusu lub wrzucić zdjęcia jako osoba prywatna (a nie marka lub firma) mogą ściągnąć Facebook Pages Manager wyłącznie po to, by zaspokoić swoją ciekawość. Gdy to zrobią, zauważą, że zmieniono (na plus) działanie przycisku udostępniania zdjęć oraz dodano nowy, znajdujący się w prawym górnym rogu „Filtr”, który szybko oddzieli nasze wpisy od tych stworzonych przez „fanów”.

Podsumowując: Facebook Pages Manager jest z pewnością aplikacją przydatną, lecz nie niezbędną dla kogoś dobrze radzącego sobie z podstawową wersją aplikacji. Jeśli dopiero stawiacie pierwsze kroki jako social media ninja (lub inne guru), wtedy powinniście odwiedzić Sklep Google. Dajcie znać, co myślicie o nowej aplikacji Facebooka.

podobne treści