gadżetyportale społecznościowe

Facebook opóźnia premierę własnego głośnika w obawie przed nowym skandalem

Zuckerberg i spółka planowali wprowadzenie na rynek własnego głośnika z asystentem głosowym, podobnego do Amazon Echo czy Google Home. Ale premiera urządzenia została przełożona z powodu obaw o prywatność.

Oczywiście Facebook nie przyzna tego oficjalnie, ale, jak podają źródła agencji Bloomberg, firma planowała wprowadzenie własnego głośnika, który, tak jak konkurencyjne urządzenia Amazonu i Google, miałby czekać na polecenia głosowe użytkownika i udzielać odpowiedzi na pytania użytkownika. Według niektórych źródeł wyposażony byłby także w ekran, co pozwalałoby na prowadzenie za jego pomocą rozmów wideo i odtwarzanie filmów.

To jednak oznacza, że głośnik byłby cały czas włączony w oczekiwaniu na polecenia użytkownika nasłuchując, tego, co dzieje się w jego otoczeniu. A w ten sposób Facebook zyskałby dostęp do jeszcze większej ilości informacji na temat swoich użytkowników, co niektórym może nie przeszkadzać, ale w obecnej sytuacji Zuckerberg i spółka wolą nie ryzykować.

Początkowo premiera głośnika spodziewana była w maju tego roku podczas konferencji dla deweloperów, ale została podobno przesunięta na koniec tego roku. A przynajmniej tak twierdzą źródła, na które powołuje się agencja Bloomberg, dodając, że Facebook potrzebuje więcej czasu, by przyjrzeć się dokładniej swojemu urządzeniu oraz przeanalizować, w jaki sposób jak wykorzystywane są dane użytkowników.

Zdjęcie: Flickr/mkhmarketing

podobne treści