newsportale społecznościoweWiadomość główna

Facebook na giełdzie, Zuckerberg po ślubie

Wczoraj założyciel i prezes Facebooka Mark Zuckerberg zmienił swój status na portalu na „żonaty”. W sobotę poślubił wieloletnią partnerkę,  Priscillę Chan.

Ceremonię, która odbyła się zaledwie dzień po giełdowym debiucie zarządzanej przez Zuckerberga spółki, udało się zachować w tajemnicy przed mediami. Po fakcie wiadomość przekazał prasie jeden z gości.

Ślub odbył się w zamieszkanym przez parę domu w kalifornijskim Palo Alto. Setka gości była całkowicie zaskoczona, ponieważ zaproszono ich na przyjęcie z okazji ukończenia uczelni medycznej przez Chen, która od poniedziałku jest lekarzem pediatrą. Okazało się, że to zupełnie inne przyjęcie.

27-letnia wybranka otrzymała od 28-letniego Zuckerberga prosty pierścionek z rubinem. Pan młody powiedział, że to „piękne zakończenie obfitującego w wydarzenia tygodnia”.

Okazało się, że pojawienie się akcji Facebooka na Wall Street oraz ceremonia zaślubin zbiegły się w czasie przez przypadek. Ślub był planowany od miesięcy, zaś daty giełdowego debiutu spółki długo nikt nie był pewien.

Goście, w tym Dyrektor Operacyjny Facebooka Sheryl Sandberg, dowiedzieli się, że chodzi o ślub, dopiero po pojawieniu się na miejscu. Wszyscy byli zszokowani. Nie wiadomo na razie, kto inny został zaproszony.

Zuckerberg miał na sobie białą koszulę oraz ciemnogranatowy garnitur, zaś panna młoda – białą, koronkową suknię z welonem. Podano „zwykłe”, domowe potrawy, w tym sushi z ulubionej knajpki młodej pary. Ogólnie ceremonia przebiegała dość skromnie, jak na ślub miliardera.

Zuckerberg i Chen poznali się na Harvardzie, byli parą od 9 lat. Oboje zmienili już statusy na Facebooku. [AP]

podobne treści