aplikacjenews

Facebook Messenger z wideo-czatem?

Plotki głoszą, że Facebook zamierza uzupełnić aplikację Messenger dla iPhone’ów o możliwość przeprowadzania za jej pośrednictwem rozmów wideo. Zgodnie z raportem amerykańskiego portalu 9to5mac – pierwsze testy tej funkcji wypadają na razie dość pomyślnie, wykazując przez większość czasu zadowalającą płynność jej funkcjonowania.

Co już potwierdzone, nowa wersja Messengera jest w tej chwili poddawana różnorakim sprawdzianom na wewnętrznych serwerach Facebooka. Jej premiera poprzedzi identyczną w skutkach aktualizację Androidowego wariantu tego komunikatora. Ponadto pojawiają się też różne doniesienia o tym, że przygotowywana jest kolejna wersja Messengera przeznaczona tym razem na iPady, która – jak podaje 9to5mac – będzie właściwie po prostu większą wersją aplikacji z iPhone’a. Być może (wydaje się to całkiem logiczne i prawdopodobne) Facebook postanowi stworzyć pojedynczą, ogólną wersję Messengera dla środowiska iOS. Zobaczymy.

Na razie jednak czekamy na ogłoszenie oficjalnej daty premiery odświeżonego Facebook Messengera dla iPhone’a (i/lub iPada).

[9to5mac via the verge]

podobne treści