biznesnewsportale społecznościowe

Facebook kupuje Oculus VR

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Wczoraj wieczorem naszego czasu Facebook ogłosił, że zamierza kupić firmę Oculus VR, producenta gogli VR Oculus Rift.

Transakcja opiewać ma na 2 miliardy dolarów, z czego 400 milionów zapłacone zostanie gotówką, a pozostałą część stanowić będą akcje Facebooka. Z wpisu, w którym Mark Zuckerberg poinformował o transakcji, wynika, że poprzez przejęcie Oculus VR Facebook chce przygotować się na przyszłość:

„Urządzenia mobilne to platforma na dziś, a teraz przygotowujemy platformy jutra,” twierdzi szef największego portalu społecznościowego na świecie. „Misją Oculus jest umożliwienie doświadczenia niemożliwego. Ich technologia otwiera możliwości zupełni nowych doświadczeń. Realistyczne gry będą pierwszymi. Oculus już teraz ma wielkie plany, mamy nadzieje przyspieszyć ich realizację.”

Oculus VR ma zachować autonomię w ramach Facebooka, a sieć społecznościowa skupiać się będzie na „pomocy w budowaniu produktu i rozwijaniu partnerstwa by obsługiwać więcej gier”. Ale gry to tylko początek. Zuckerberg uważa, że Oculus Rift może stać się nową „platformą społecznościową”, w której ludzie komunikować się będą ze sobą właśnie poprzez wirtualną rzeczywistość.

„Poprzez wrażenie prawdziwej obecności można byłoby udostępniać ważnym dla siebie ludziom całe doświadczenia. Wyobraź sobie dzielenie się z przyjaciółmi online nie tylko chwilami, ale całymi doświadczeniami i przygodami,” stwierdza Zuckerberg dodając, że ta przyszłość nie jest wcale tak odległa, jak mogłoby się wydawać.

podobne treści