portale społecznościowesmartfony

Facebook: Jednak własna wersja Androida?

Opierając się na swoich źródłach w Menlo Park, New York Times donosi, że podczas czwartkowej prezentacji Facebook pokaże własną wersję Androida, w której część funkcjonalności zastąpionych będzie aplikacjami sieci społecznościowej.

Wśród funkcjonalności znanych ze zwykłego Androida, które mają nie przetrwać „liftingu” zafundowanego im przez Facebooka ma być przede wszystkim ekran startowy, który zastąpiony zostanie przez stronę główną użytkownika sieci społecznościowej. Dodatkowo aplikacje aparat oraz wiadomości, mają zostać zastąpione przez odpowiednie aplikacje Facebooka.

Pojawiła się także informacja, że zmodyfikowana w ten sposób wersja Androida będzie dostępna dla innych urządzeń niż tylko niezapowiedziany jeszcze oficjalnie smartphone HTC.

Plotki o tym, że Facebook pracuje nad własnym telefonem nie są niczym nowym. Własna wersja Androida byłaby kolejnym krokiem w tym kierunku. Powód, dla którego Facebook dąży do wprowadzenia takiego systemu jest dość oczywisty – firma wielokrotnie podkreślała jak istotni dla niej są użytkownicy mobilni. System operacyjny, który pozwalałby Facebookowi mieć kontakt z użytkownikami przez cały czas to jeszcze więcej możliwości wyświetlania reklam i jeszcze więcej danych na temat ich zachowania.

Tylko po co użytkownikom tak zmodyfikowany system operacyjny?

Zdjęcie: Flickr/marcbel

podobne treści