portale społecznościoweWiadomość główna

Facebook chciałby poznać Twój numer telefonu

W ramach nowej polityki bezpieczeństwa, Facebook chciałby poznać numer Twojego telefonu. Portal społecznościowy twierdzi, że w nagłych przypadkach pomoże to w odzyskaniu hasła do konta – ale czy powinniśmy dawać im przekazywać te dane?

Niektóre osoby, na przykład deweloperzy, którzy chcieli dodać swoją aplikację, już dawno temu musieli udostępnić swój numer telefonu Facebookowi. TechCrunch informuje, że w najbliższym czasie każdy użytkownik Facebooka łączący się ze stroną przy pomocy komputera, zostanie o to poproszony. Jeśli nasze konto na Facebooku zostanie zhackowane, nowe hasło ma zostać wysłane smsem by zmniejszyć szanse na to, że automatycznie generowany mail również zostanie przejęty przez hackera.

Oczywiście sceptycy powiedzą zaraz, że jest to tylko wybieg, który posłużyć ma do zdobycia milionów numerów potencjalnych odbiorców smsowego spamu. Nie można tego wykluczyć.

Udostępniać więc Facebookowi kolejną informację? Jeśli bardzo dbasz o swoją prywatność odpowiedź będzie oczywista. Ale jeśli konto na Facebooku jest dla Ciebie ważniejsze niż kolejna informacja o Tobie, numer telefonu nie zrobi najmniejszej różnicy. Prawda?

[TechCrunch]

podobne treści