newssmartfonyWiadomości promowane

Facebook ma w planach aplikację Home w wersji dla Windowsa Phone i iOS

A więc jednak? Zgodnie z doniesieniami znanego, amerykańskiego serwisu Bloomberg, Facebook prowadzi negocjacje z Apple w sprawie utworzenia nowego wariantu aplikacji „Home” dla urządzeń pracujących pod kontrolą iOS.

Nie oznacza to rzecz jasna, że ostro krytykowany launcher Facebooka z całą pewnością zawita na ekrany nowszych i starszych iPhone’ów. Jak twierdzi Adam Mosseri, dyrektor do spraw produktów w największym serwisie społecznościowym świata, sprawa pozostaje raczej niepewna, a rozmowom ciągle dość daleko od ostatecznej finalizacji. Przy okazji, Mosseri ostrzega, by nie spodziewać się, aby iOS-owa wersja „Home” była zwyczajnym portem z Androida.

To może, ale wcale nie musi być „Home”. Istnieją dwie drogi. Możemy po prostu przenieść pewne elementy jego designu do istniejącej aplikacji dla iOS albo zbudować od podstaw nowy ekran blokady. Nie jest jednak pewnym, iż nazwiemy go wówczas „Home”.

Przy okazji, Bloomberg ujawnił, że Facebook prowadzi identyczne rozmowy w sprawie dostarczenia „Home” na smartfony pracujące pod kontrolą Windowsa Phone 8. Biorąc pod uwagę ilość negatywnych recenzji jakie od dnia premiery zbiera androidowy wariant launchera – multiplatformowość raczej mu przesadnie nie pomoże.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści