biznesnewsportale społecznościowe

Facebook będzie nadawał programy telewizyjne?

Facebook nie jest firmą medialną. Przynajmniej tak uparcie twierdzi Mark Zuckerberg. I jako firma, która zdecydowanie i kategorycznie nic wspólnego z mediami nie ma, prowadzi rozmowy z producentami wideo oraz studiami telewizyjnymi, na temat nadawania ich programów.

A przynajmniej tak wynika z tekstu opublikowanego przez portal Recode, według którego negocjacje z dostawcami treści prowadzone są z ramienia sieci społecznościowej przez Ricky’ego Van Veena, współzałożyciela College Humor, który został kilka miesięcy temu zatrudniony przez Facebooka. Już jakiś czas temu Facebook zaczął płacić niektórym twórcom za umieszczanie treści wideo tylko w sieci społecznościowej, teraz najwyraźniej rozważane jest rozwinięcie tego formatu.

Według źródeł serwisu, Facebook, w ramach nowej ofensywy związanej z promocją materiałów wideo, rozważa emitowanie seriali, wydarzeń sportowych czy programów rozrywkowych, na podobnych zasadach, na jakich robią to sieci kablowe.

Anonimowe źródła twierdzą też, że sieć społecznościowa zainteresowany jest głównie przetestowaniem różnych formatów i, przynajmniej na razie, nie zamierza stawać w szranki z Netflixem czy Amazonem, które zainwestowały już niemałe pieniądze we własne produkcje filmowe i telewizyjne.

Zapytany o sprawę Van Veen nie chciał wdawać się w szczegóły, ale potwierdził że takie rozmowy mają miejsce.

„Na początku tego roku uruchomiliśmy zakładkę Video (…). Naszym celem jest stworzenie ekosystemu dla partnerów, którzy mogliby znaleźć się w tej zakładce i dlatego sprawdzamy możliwość pojawienia się tam pewnych oryginalnych lub licencjonowanych treści wideo, relacji z wydarzeń sportowych czy programów typu reality TV. Mogłyby one wykorzystać unikalne możliwości interakcji, jakie oferuje im Facebook. Naszym celem jest pokazanie ludziom co można osiągnąć za pomocą tej platformy jednocześnie ucząc się w ramach współpracy z partnerami wideo na całym świecie.”

Zdjęcie: Flickr/mkhmarketing

podobne treści