film

Fabuła Strażników Galaktyki ujrzała światło dzienne

W dodatku do pierwszego zdjęcia, które przedstawia bohaterów nadchodzącego na początku sierpnia blockbustera w oparciu o komiksy Marvela, studio wypuściło także oficjalną informację odnośnie tego, co właściwie przyjdzie widzom zobaczyć w Strażnikach Galaktyki.

Na zdjęciu, od lewej prezentują się: Zoe Saldana (Avatar, Star Trek) jako Gamora, jedyna ocalała członkini rasy pokojowo nastawionych humanoidalnych obcych, Chris Pratt (Moneyball, Parks & Recreation ) jako ludzki astronauta Peter Quill, podkładający głos pod Rocket Racoona Bradley Cooper (seria Kac Vegas, Jestem Bogiem), nad wyraz entuzjastyczny ekspert od broni, Dave Bautista (Riddick, Człowiek o żelaznych pięściach) w roli Draxa Niszczyciela, człowieka, którego przywrócono do życia jako wojownika o nieprzeciętnej sile, którego jedynym celem jest pokonanie Thanosa oraz Vin Diesel (seria Szybcy i wściekli oraz przygody Richarda B. Riddicka), który użyczy głosu Groot’owi, drzewopodobnemu stworowi.

Oficjalna notatka prasowa opisuje kolejny film z kolekcji Marvela takimi słowami:

Marvel, studio, które stworzyło globalne hity: Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i Avengers ożywia kolejną drużynę – Strażników Galaktyki. Jako epicka, naszpikowana akcją kosmiczna przygoda, Strażnicy Galaktyki poszerzają filmowe uniwersum Marvela o kosmos, gdzie bezczelny poszukiwacz przygód, Peter Quill [Chris Pratt], staje się celem bezlitosnego pościgu po skradnięciu tajemniczego kamienia, na którym z ogromną chęcią położyłby łapy Ronan, potężny złoczyńca, który pragnie rządzić wszechświatem.

Aby uniknąć spotkania z Ronanem, Quill zmuszony jest dołączyć do dziwacznego kwartetu wyrzutków, w którego skład wchodzą: Rocket [Cooper], uwielbiający naciskać spust pistoletu szop, Groot [Diesel], drzewopodobny humanoid, śmiercionośna i enigmatyczna Gamora [Saldana] oraz napędzany rządzą zemsty Drax Niszczyciel [Bautista]. Jednak kiedy Peter odkrywa prawdziwą moc kamienia i jak może zagrozić to kosmosowi, musi zrobić wszystko, co w jego mocy, by wraz z grupą wątpliwych towarzyszy nie pozwolić zdobyć Ronanowi cennego artefaktu i nie pozwolić mu zawładnąć wszechświatem.

Reżyserem filmu jest James Gunn, który do tej pory zdecydowanie więcej czasu poświęcał na pisanie scenariuszy, a jego kariera jako reżyser obejmuje między innymi część filmu Movie 43 oraz Robale. Zajmuje się również wraz z Nicole Perlman scenariuszem do tego filmu. Premiera Strażników Galaktyki zapowiedziana jest na 1 sierpnia tego roku.

podobne treści