grynews

Fabrycznie nowe Super Mario Bros. sprzedane za ponad 100 tysięcy dolarów

Ile w roku 2019 warto zapłacić za Super Mario Bros. z roku 1985? Grupa kolekcjonerów doszła do wniosku, że za fabrycznie nowy kartridż na legendarną konsolę NES warto zapłacić ponad 100 tysięcy dolarów.

Wyjątkowy prezent na walentynki postanowiło sprawić sobie sześciu kolekcjonerów z USA, którzy postanowili połączyć siły i na odbywającej się tego dnia aukcji przelicytować wszystkich, którzy byliby zainteresowani grą Super Mario Bros na NES.

A pomimo tego, że Super Mario Bros. na NES można zwykle kupić za około 20 dolarów, potencjalnych konkurentów mogło być sporo, ponieważ ten konkretny egzemplarz gry był nie tylko cały czas fabrycznie zapakowany, ale było to też specjalne wydanie gry, które wyszło w niewielkim nakładzie z okazji premiery NES w Nowym Jorku i Los Angeles. Gry z okresu rynkowych testów konsoli NES w USA różnią się nieco projektem pudełka od tych, które sprzedawane były później.

Dlatego więc dla osób szczególnie zainteresowanych grami, ta konkretna kopia posiadała dużą wartość. Tak dużą, że sześciu amerykańskich kolekcjonerów złożyło się, by ostatecznie wylicytować kartridż za 100 150 dolarów. Tym samym pobili poprzedni rekord ustanowiony w roku 2014, kiedy t za 100 088 dolarów pewien kolekcjoner kupił na eBayu grę Nintendo World Championships, również na konsolę NES. W tym wypadku jednak tak wysoka cena wynikała z tego, że gra ta, w przeciwieństwie do Super Mario Bros, jest bardzo rzadka.

Ilustracja: Heritage Auctions

podobne treści