newsportale społecznościoweWiadomość główna

F8: Facebook Spaces czyli chatroom wirtualnej rzeczywistości

Rozpoczęła się tegoroczna konferencja F8, podczas której Facebook chwali się kolejnymi sposobami komunikacji, nad którymi pracuje. Nie zabrakło wirtualnej rzeczywistości, a nawet zapowiedzi komunikacji przy pomocy interface’u mózg-maszyna.

Na razie to drugie rozwiązanie jest jeszcze w powijakach, dlatego Facebook skupia się przede wszystkim na tym, co można zrealizować w krótszej perspektywie czasowej. A w dziedzinie nowych technik komunikacyjnych jest to Facebook Spaces, czyli wizja komunikacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Po raz pierwszy o Facebook Spaces usłyszeliśmy co prawda rok temu, ale w tym czasie Zuckerberg i spółka poczynili znaczące postępy w pracach nad tym rozwiązaniem, dzięki czemu mogło ono zostać skierowane już do testów.

Czym jest Facebook Spaces? Wirtualną przestrzenią, w której przebywać będą mogły jednocześnie awatary różnych użytkowników. Za pomocą gogli Oculus oraz kontrolerów, będą oni mogli poruszać się po niej, wchodzić w interakcje, grać czy wymieniać plikami. W jednej sesji Spaces może na razie uczestniczyć do trzech użytkowników.

W testowej wersji Spaces zostało zintegrowane także z połączeniami wideo w Messengerze, choć dla testerów korzystających z tej opcji funkcjonalność będzie trochę ograniczona przez to, że ruchy awatara ograniczać się będą do samej głowy. Niestety Facebook nie pochwalił się na razie, kiedy planuje zakończyć prace nad swoją platformą wirtualnej rzeczywistości.

podobne treści