gadżety

Eye: Androidowe Etui dla iPhone’a

Co może być lepszego niż telefon? Odpowiedź jest prosta – dwa telefony. A jeśli mieszczą się one w jednej obudowie, jest to również niezły pomysł na biznes.

Przynajmniej z takiego założenia zdaje się wyszedł Joseph Savion wraz ze swoją firmą ESTI Inc., który za pośrednictwem Kickstartera postanowił zebrać pieniądze na uruchomienie produkcji nietypowego etui dla iPhone’a. Nie, nie chodzi o zabawne uszka, dodatkową baterię czy wodoodporność. Zaprojektowane przez niego etui o nazwie Eye jest właściwie drugim telefonem.

Działającym w dodatku pod kontrolą Androida 7.1 Nougat. Etui Eye dodaje drugi ekran AMOLED o rozdzielczości fullHD i przekątnej wynoszącej 5 cali, wyposażone jest czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A53 2,3 GHz, do 256 GB pamięci dyskowe dzięki slotowi na karty microSD, moduł NFC, port podczerwieni do sterowania innymi urządzeniami, złącze słuchawkowe minijack, opcjonalnie dwa sloty na karty SIM oraz wbudowany akumulator 2800mAh z ładowaniem bezprzewodowym.

Nietypowe etui ma ładować się dzięki połączeniu z portem Lightning, pozwalać na tworzenie backupów wewnętrznej pamięci iPhone’a i współdzielić z nim głośnik, mikrofon oraz aparaty.

Czy fani produktów Apple zainteresowani będą tego rodzaju hybrydą z Androidem? Najwyraźniej tak, ponieważ Eye błyskawicznie zdobyło zakładane początkowo 95 tysięcy dolarów potrzebnych do uruchomienia produkcji, a obecnie zebrano już prawie 200 tysięcy dolarów. W chwili premiery, która planowana jest na wrzesień tego roku, etui będzie dostępne w dwóch rozmiarach, które pasować będą do iPhone’a 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7 oraz 7 Plus. Wersja Eye oznaczona 4G obsługiwać będzie też mobilną transmisję danych. Ceny etui, poza przedsprzedażą prowadzoną za pośrednictwem Kickstartera, zaczynać się mają od 189 dolarów.

Zdjęcie: ESTI/Kickstarter

podobne treści