videoWiadomości promowane

„Ewolucja PlayStation” – Sony wypuściło trzy nowe filmy przed premierą PS4

Podejrzewam, że nie ma wśród naszych Czytelników takiego, który choć raz w życiu nie zagrałby na PlayStation. Mniejsza o to, czy trzymał w ręku pada podpiętego do któregoś ze stacjonarnych modeli PlayStation, czy też samą konsolę: PlayStation Portable lub Vita. Sony stworzyło pięć świetnych urządzeń, z których każda zmieniała sposób, w jaki myślimy o graniu. Teraz, na dzień przed ogłoszeniem światu kolejnej, czwartej już generacji PlayStation, Japończycy wypuścili trzy krótkie filmiki pokazujące, jak przez te niemal dwadzieścia lat zmieniał się świat gier wideo.

Pierwsze modele PlayStation 1 (zwanej również PSX) pojawiły się w Kraju Kwitnącej Wiśni w 1994 roku i zostały bardzo ciepło przyjęte. Sony nie czekało długo i 1995 roku zaczęło sprzedawać swoją konsolę w Stanach i Europie.

PlayStation 2 trafiło do sklepów sześć lat po premierze PSX-a – w 2000 roku. PlayStation 3 – kolejne sześć lat później:

Konsole firmy Sony przechodziły stopniową ewolucję. Napęd CD najpierw zastąpiono DVD, a następnie Blu-ray i dodatkowym twardym dyskiem. Skromny (jak na te czasy) procesor został zastąpiony układem Cell, z którego do tej pory nie wyciśnięto wszystkiego. Zmieniało się niemal wszystko poza kontrolerem, który do tej pory uważam za najwygodniejszy do gier niebędących RTS-ami i FPS-ami.

Jak myślicie, czym Sony zaskoczy nas tym razem?

podobne treści