gry

EVE Online trafi na mały ekran

Fani EVE Online mają powód do radości – deweloper gry, islandzka firma CCP Games, ogłosiła bowiem, że zamierza stworzyć serial telewizyjny inspirowany przygodami graczy w ich uniwersum.

Serial kręcony będzie przez islandzkiego filmowca i producenta Baltasara Kormákura i będzie zawierał  „oryginalny scenariusz osadzony w uniwersum EVE”. CCP zachęca wszystkich graczy do podzielenia się swoimi historiami, których może być całkiem sporo. Na opisy przygód graczy firma czekać będzie jeszcze siedem dni a internauci będą mieli czas do 21 maja na wybór najciekawszych. Miejmy nadzieję, że osoba, która dopuściła do utraty Tytana (klasa największych statków w grze, do których zbudowania potrzeba wysiłku dużego „klanu”) ponieważ na swojej zmianie poszła zjeść obiad (a przynajmniej tak głosi plotka), zachowa taktowne milczenie.

„Możliwość interakcji z fanami uniwersum EVE otwiera przed nami szereg interesujących możliwości,” stwierdził Kormákura. I rzeczywiście, serial na podstawie gry, w którym scenariusz ma być inspirowany przygodami graczy, to coś nowego. Niestety nie wiadomo na razie kiedy można spodziewać się premiery serialu.

Ale serial to nie jedyna nowość jaka czeka fanów EVE Online. Pomijając zaplanowaną na 14 maja premierę DUST 514, mogą oni spodziewać się także serii komiksów w uniwersum EVE, która zostanie stworzona we współpracy z Dark Horse. Pierwsze komiksy mają trafić do sprzedaży zimą.

podobne treści