newstutoriale

Etykieta korzystania z iPada – pytania i odpowiedzi

Skoro iPad to urządzenie nowatorskie, należy zastanowić się, co z tym sprzętem robić wypada, a co nie wypada. Postanowiliśmy odpowiedzieć na najbardziej palące pytania i rozwiać wątpliwości niepewnych.

Pamiętajcie, jeśli nie chcecie zostać iPariasami, należy poskromić swój zapał do korzystania z nowego urządzenia zawsze i wszędzie.

Q: Czy wypada korzystać z iPada przy stole?
A: Nie. Przy stole należy zabawiać towarzyszy miłą rozmową, nie chwalić się gadżetami ani rozprawiać o uciążliwości braku Flasha. Obejrzenie strony internetowej czy zdjęć z wakacji należy odłożyć na później.

Ważny wyjątek – jeśli właśnie w towarzystwie powstał zakład o 100 złotych, kto ma rację, a sporny fakt można sprawdzić niezwłocznie w Wikipedii, należy to uczynić za pomocą iPada niezwłocznie. Inaczej powstaje ryzyko wywiązania się kłótni, bójki lub wiecznego focha.

Q: Czy wypada mi korzystać z iPada, gdy oglądam z małżonkiem/małżonką telewizję?
A: Tak. Istnieje ku temu wiele ważnych powodów. Może wybrana audycja TV cię nie ubogaca, więc postanowiłeś znaleźć coś lepszego na iPadzie – to uzasadnione. Za pomocą tabletu można także sprawdzić, jak kończy się film i zaoszczędzić sobie udręki czekania: „Oświadczy się, czy się nie oświadczy?”

Q: Czy wypada korzystać z iPada wieczorem, w łóżku?
A: Jeśli cierpisz na bezsenność, wystarczy wgrać na iPada „Nad Niemnem”, a gwarantujemy, że prędko zaśniesz snem sprawiedliwego. Jednak należy wspomnieć o dwóch zastrzeżeniach.

Ekran iPada świeci w ciemności bardzo jasno, co może utrudniać sen parterowi / partnerce. Ponadto, korzystając z aplikacji typu Facebook czy Gadu Gadu, zapraszacie osoby, z którymi rozmawiacie online do łóżka. Lepiej więc, by nie było ich zbyt wiele.

Q: Czy wypada używać iPada podczas spotkania w pracy?
A: Tak, jeśli je prowadzisz. Możesz w ten sposób przedstawić plan spotkania i wyświetlać slajdy, wykresy, filmy, itp. Jako uczestnik nudnego spotkania, możesz udawać, że robisz na iPadzie notatki, a w istocie zabić czas fajną grą. Tylko nie daj się na tym przyłapać.

Q: Czy wypada używać iPada na klozecie?
A: Tak. W końcu nie ma na nim kamery. Pamiętaj jednak o regularnym czyszczeniu całego urządzenia i nie upuść go do toalety.

Q: Czy wypada używać iPada podczas seksu?
A: (bez komentarza)

Q: Ok, co z pornosami?
A: Oglądanie filmów dla dorosłych podlega tym samym ograniczeniom, co korzystanie z nich na ekranie komputera, tylko w przypadku iPada należy najpierw zaopatrzyć się w podstawkę.

Q: Czy mogę korzystać z iPada podczas jazdy samochodem?
A: Trudno powiedzieć. iPad 3G ma GPS, więc umożliwia korzystanie z map i nawigacji. W miarę możliwości, poproś o pomoc pasażera lub poczekaj na czerwone światło.

Q: Czy mogę korzystać z iPada w kuchni?
A: Tak, szczególnie do korzystania z przepisów online. Pamiętaj jednak o dwóch rzeczach: nie odrywaj wzroku od własnych dłoni, jeśli trzymasz w nich nóż i nie zabrudź ekranu tłustymi paluchami.

Q: Czy mogę korzystać z iPada w kolejce?
A: Tak, lecz najpierw zabezpiecz portfel i komórkę oraz obejrzyj dokładnie osobę stojącą przed tobą, by nie zostać oszukanym przez tych, którzy tu nie stali.

podobne treści

  • iphone3gs

    Q: Czy w ogóle mogę korzystać z iPada?
    A: Nie, bo u nas oficjalnie nie występuje (Wi-Fi), albo nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie występował (3G na micro-SIM).