gadżety

Etui z wyświetlaczem e-ink

Technologia elektronicznego papieru ma kilka zalet, które sprawiają, że doskonale sprawdza się ona na przykład w wyświetlaczach czytników e-booków. Do najważniejszych należą niski pobór prądu oraz fakt, że nie robi na nich wrażenia kąt, z jakiego patrzy użytkownik. Niestety najbardziej zaawansowany elektroniczny papier firmy E Ink może wyświetlać jedynie trzy kolory. Ale co by było, gdyby udało się połączyć najlepsze cechy elektronicznego papieru i tradycyjnych ekranów?

Połączenie zalet obu rozwiązań w jednym urządzeniu nie wchodzi na razie w grę, są jednak producenci, którzy starają się obejść ten problem. Tak jak na przykład firmy Alcatel czy PocketBook, które na tegorocznych targach IFA zaprezentowały własne wersje etui do smartphone’ów z wbudowanymi wyświetlaczami w technologii e-ink.

Propozycja PocketBook o nazwie CoverReader to etui dla Samsunga Galaxy S4, po otwarciu którego użytkownik ma dostęp do wyświetlacza wykonanego w technologii papieru elektronicznego. Dzięki dodatkowej aplikacji obsługującej ten wyświetlacz można wyłączyć ekran główny a przyciski sterowania dźwiękiem zamieniają się w nawigację pomiędzy stronami.

Alcatel opracował podobne rozwiązanie dla swojego OneTouch Hero. Z tą różnicą, że wyświetlacz e-ink znajduje się na zewnątrz obudowy dzięki czemu użytkownik może sprawdzić godzinę, pogodę czy status wiadomości, bez potrzeby włączania ekranu głównego. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje słabsze strony – wykonany w technologii elektronicznego papieru wyświetlacz narażony jest w takiej sytuacji na uszkodzenia. Ale nie można mieć wszystkiego.

Na szczęście elektroniczny papier jest coraz tańszy więc wymiana takiej interesującej obudowy nie powinna stanowić problemu.

podobne treści