gadżetywynalazki

Etui, które zmieni smartphone w urządzenie modułowe

Choć jeszcze żaden z zapowiadanych jakiś czas temu modułowych smartphone’ów nie został przetestowany w praktyce przez szerokie grono odbiorców, to można odnieść wrażenie, że sam temat przypadł do gustu wielu osobom. Do tego stopnia, że grupa entuzjastów postanowiła wzbogacić Samsunga Galaxy S6 Edge, Samsunga Galaxy S5 oraz iPhone’a 6 w możliwości urządzenia modułowego.

Modułowe smartphone’y wydają się być idealnym rozwiązaniem problemów współczesnych użytkowników – zamiast kupować nowy model z lepszym procesorem czy aparatem wystarczyłoby jedynie kupić nowszy moduł i w ten sposób „zaktualizować” posiadany przez siebie sprzęt. W teorii brzmi to co prawda ciekawie, jednak na razie trudno powiedzieć, jak będzie się to sprawdzało w praktyce. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz szersza grupa osób interesuje się tego rodzaju rozwiązaniami. A niektórzy chcą nawet wyposażyć istniejące modele w niektóre z możliwości zapowiadanych urządzeń modułowych.

Tak jak na przykład inicjatorzy projektu Nexpaq, którzy za pośrednictwem Kickstartera zbierają pieniądze na stworzenie etui dla Samsunga Galaxy S6 Edge, Samsunga Galaxy S5 oraz iPhone’a 6, które zamieniłyby te urządzenia w urządzenia modułowe. No, może nie do końca, ale przynajmniej flagowce Samsunga i Apple otrzymałyby dodatkowe możliwości.

A te mają być całkiem spore. Pomysłodawcy przygotowali bowiem 12 modułów pasujących do ich obudowy, wśród których znalazły się takie gadżety jak na przykład wzmacniacz głośności dla głośnika, czytnik kart SD, dodatkowe 64 GB pamięci czy dodatkowy akumulator o pojemności 1000 mAh. Z mniej typowych dodatków do smartphone’ów, jakie znalazły się w modułach Nexpaq, wymienić można termometr, wskaźnik laserowy, miernik wilgotności, dodatkowe przyciski funkcyjne a nawet alkomat. Moduły mają być obsługiwane przez specjalną aplikację i pasować do obudów zarówno w wersji dla telefonów Samsunga jak i iPhone’a 6.

Inicjatorzy projektu chcieli dzięki pomocy społeczności Kickstartera zebrać 50 tysięcy dolarów potrzebnych do tego, by uruchomić produkcję obudów i pasujących do niej modułów. Projekt jednak cieszy się dość dużym powodzeniem i już teraz dwukrotnie przekroczono cel, choć cena gadżetu nie należy do najniższych – za obudowę Nexpaq i cztery moduły zapłacimy 89 dolarów. Ceny poszczególnych modułów zaczynają się od 3 dolarów, a kończą na 29 dolarach. Pomysłodawcy mają nadzieję, że dzięki wsparciu projekt uda się zrealizować do stycznia przyszłego roku.

podobne treści