biznesnewssmartfony

Essential przejęło CloudMagic

Essential Phone, pierwszy telefon firmy „ojca Androida” wielkiego sukcesu rynkowego nie odniósł, ale to nie znaczy, że Andy Rubin zamierza się poddać. A ponieważ o następcy tego urządzenia jakoś nie słychać, wygląda na to, że firma zamierza trochę zmienić swoją koncepcję.

Jak donosi serwis TechCrunch, Essential przejął właśnie za nieznaną kwotę CloudMagic, firmę stojącą za serwisem poczty email Newton. Wygląda więc na to, że wcześniejsze informacje agencji Bloomberg, która twierdziła, że Essential zamierza stworzyć smartphone’a Essential AI Phone wyposażonego w zaawansowane możliwości integracji z pocztą, znajdują swoje potwierdzenia.

CloudMagic już wcześniej pracowało nad automatyzacją odpowiedzi na wiadomości email, wydaje się więc być dobrym zakupem, jeśli Essential planuje rozwijać tego typu rozwiązania. Jak donosił w październiku Bloomberg, dla Essential AI w tym projekcie ma być kluczowe, ponieważ większość interakcji z użytkownikiem ma odbywać się za pomocą komend głosowych i całego szeregu czujników, które mają pomóc algorytmom przewidzieć potrzeby użytkownika. W efekcie urządzenie ma mieć mniejszą obudowę i skromny wyświetlacz, co będzie odróżniało go znacznie od obecnych na rynku urządzeń.

Pójście w innym kierunku, niż większość konkurencji jest oczywiście bardzo interesujące i czasem może przynieść ogromne zyski, ale zwykle nie kończy się najlepiej. Mi osobiście trudno właściwie wyobrazić sobie, z myślą o kim miałoby powstawać to urządzenie. Automatyzacji odpowiedzi na maile i smsy brzmi jak dobry pomysł dla zabieganych pracowników korporacji, ale powierzenie tego algorytmom, które wciąż mają swoje ograniczenia, brzmi jak prosta droga do problemów w pracy. Z powodu małego ekranu nie kupią go także użytkownicy korzystający ze smartphone’ów do przeglądania sieci czy social media. Mały ekran to dłuższy czas pracy baterii, ale ludzie ceniący sobie tę cechę, raczej nie potrzebują zaawansowanych funkcji z zakresu AI. I co z ludźmi, którzy języki nie będą w dostateczny sposób wspierane przez AI nowego urządzenia Essential?

Czas pokaże, ile prawdy jest w doniesieniach medialnych i czy Essential pochylił się nad tymi problemami. Ponieważ jeśli nie, może się okazać, że Essential wcale na rynku nie jest niezbędny.

podobne treści