smartfony

Essential Phone przeceniony o 200 dolarów

Po licznych opóźnieniach Essential Phone, najnowsze „dziecko” „ojca Androida”, zadebiutował ostatecznie pod koniec sierpnia. Urządzenie jednak nie sprzedaje się najlepiej, o czym świadczyć może dość szybkie obniżenie jego ceny.

Urządzenie Andy’ego Rubina zadebiutowało na rynku niespełna dwa miesiące temu. W dniu premiery jego cenę ustalono na 699 dolarów, co jest kwotą dość wysoką. Niestety nie sprzedawało się ono najlepiej, o czym dobitnie świadczy obniżka ceny, jaką zdecydowano się wprowadzić już teraz.

Essential Phone został przeceniony aż o 200 dolarów, więc można go dziś kupić za 499 dolarów. Tak szybka obniżka raczej nie spodoba się osobom, które kupiły go wcześniej, więc producent postanowił przyznać im specjalny kupon o wartości 200 dolarów, który można wykorzystać przy zakupie kamerki do nagrywania wideo 360 stopni czy kolejnej sztuki Essential Phone.

Czy obniżka przyczyni się do wzrostu sprzedaży tego urządzenia? Niewątpliwie, choć trudno powiedzieć, w jakim stopniu. Rozszerzenie dostępności Essential Phone, którego na przykład nie można oficjalnie kupić w naszym kraju, mogłoby również w tym pomóc, ale najwyraźniej Andy Rubin ma innym pomysł na to urządzenie. Czas pokaże, czy zgodny jest on z oczekiwaniami użytkowników.

podobne treści