designnews

Ergonomiczne kule od projektanta krzeseł

Jeff Weber zauważył niezwykłą designerską okazję: potężny rynek, na którym wszystkie produkty są wprost koszmarne.

Kiedy Weber uszkodził sobie pięć lat temu stopę, otrzymał standardowy komplet kul rehabilitacyjnych ze szpitala. Te kule były bardzo niewygodne. Źle zaprojektowane uchwyty wywołały i niego ból nadgarstków i ramion.

Mobilegs crutches

Weber, uznany projektant krzeseł, postanowił coś z tym zrobić. Zaczął od szkiców, aż w końcu stworzył prototypy. „Na początku to był tylko eksperyment”, wyjaśnia. Ale projektant zauważył, że nikt wcześniej nie stworzył kul, które byłyby i dobrze zaprojektowane, i wystarczająco tanie, by stać było na nie przeciętnego człowieka.

Natomiast zaprojektowane przez niego Mobilegs są naprawdę przystępne cenowo, dzięki czemu mogą się pojawić zarówno w szpitalach, jak i na przykład sklepach z artykułami sportowymi. Na rynku pojawią się już tego lata, i to w dwóch wersjach: „uniwersalnej” za 60 dolarów, w której ergonomiczny kształt kul pozwala na przeniesienie punktów nacisku, oraz „ultra”, wyposażonej dodatkowo w „oddychającą” membranę pewnie i wygodnie podtrzymującą ramiona.

Weberowi marzy się już cała firma produkująca sprzęt rehabilitacyjny. Pod marką „Mobi” chce sprzedawać też laski, chodziki i fotele inwalidzkie. Nie tylko pomagające ludziom, ale też zapewniające im wygodę. [Fast Company/giz]

Weber Mobilegs crutches

podobne treści