newssprzęt

Envy Spectre XT – nowy notebook od HP

Kiedy HP jeszcze w styczniu tego roku ujawniło Envy 14 Spectre można było odnieść wrażenie, że firma ta zaprezentowała w końcu coś czego wyraźnie brakowało w jej arsenale przez kilka ostatnich lat: prawdziwie wyróżniający się notebook. Wraz z przedstawieniem nam 13-calowego, pokrytego aluminium Envy Spectre XT, coś co było niegdyś pojedynczym produktem zamieniło się w ich zupełnie przyzwoitą linię.

Podczas gdy oryginalny Spectre kosztuje $1400, za Spectre XT nie zapłacimy mniej niż 1000 zielonych. Podstawową różnicą między nimi jest to, że starszy z nich dysponuje procesorem Sandy Bridge (przynajmniej na razie), a Spectre XT w standardzie wyposażono w trzeciej generacji procesor Ivy Bridge (nie jest jednak pewne czy będzie to konkretnie Core i7).

Gruby na 14,5 milimetra, ważący około 1,4 kilograma Spectre XT ukaże się w standardowej wersji z 4 gigabajtami RAM-u i 128-gigabajtowym dyskiem SSD, potrafiąc wytrzymać nawet do 8 godzin ciągłej pracy bez zewnętrznego źródła zasilania.

No, ale Spectre XT nie jest jedyną z nowych ofert. HP proponuje nam także kwartet laptopów określanych przez firmę jako ultrabooki i – uwaga – „sleekbooki” (????), które dysponować będą 14 i 15,6-calowymi wyświetlaczami oraz grubymi na 19,8milimetra obudowami. Różnica pomiędzy ultrabookami sleekbookami polega na tym, że pierwsze korzystać będą z mocy procesorów drugiej lub trzeciej generacji Intela, a drugie z układów AMD APU. Stąd różnica w nazwie (Intel zastrzegł sobie termin „ultrabook”). I tyle, wszystkie współdzielić będą wytrzymującą cały dzień baterię, 4GB RAM-u i ekrany o rozdzielczości 1366×768 pikseli.

Co do cen i dostępności, Spectre X będzie możliwy do nabycia od 8 czerwca za – jak już wspomniano – 1000 dolarów. 14 i 15,6-calowe ultrabooki są dostępne od wczoraj za odpowiednio 750 i 800 dolców. 14-calowy sleekbook zakupić można od wczoraj za co najmniej $700, a jego 15,6-calowa wersja trafi na półki około 20 czerwca w cenie około 600 zielonych.

[hp]

podobne treści