news

enTourage eDGe Dualbook łączy czytnik eBooków z NetBookiem. Dosłownie

Poznajcie enTourage eDGe. To netbook i czytnik do eBooków w jednym. Można by się spytać: po co? W końcu można mieć i jedno, i drugie osobno. Ale enTourage to nie są dwa urządzenia połączone zawiasem.

Z zewnątrz wygląda jak laptop. Po lewej stronie ma czarno-biały ekran 9.7” z elektronicznego papieru. Po prawej – dotykowy ekran LCD 10.1”. Oczywiście lewa strona służy do czytania książek, prawa to netbook działający na systemie Android. Obie strony znakomicie ze sobą współpracują. Na przykład jeśli zaznaczysz słowo w eBooku, netbook zapyta się czy chcesz znaleźć to słowo w Google’u, słowniku lub Wikipedii. A jeśli książka zawiera kolorowe obrazki, prawa strona wyświetli je na twoje żądanie.

Co więcej, możesz przypisywać strony internetowe, notatki czy nawet filmy do wybranych fragmentów książki. Wybrane ustępy możesz również eksportować do formatu PDF i wysyłać znajomym.

Można zadać pytanie: skoro netbook daje tyle możliwości, po co nam drugi ekran? W końcu eBooki można spokojnie wyświetlić na zwykłym komputerze. Odpowiedź jest jednak prosta: papier elektroniczny jest wygodniejszy w czytaniu i mniej męczy wzrok. Nie emituje światła, a jedynie je odbija, jak zwykły papier. Jednocześnie jednak obraz jest czarno-biały i odświeża się znacznie wolniej niż na ekranie ciekłokrystalicznym. Dlatego enTourage łączy zalety jednego i drugiego, wbudowując je w jedno urządzenie. [Kat Hannaford na podstawie e-reader-info]

podobne treści