news

Enigma owinięta w tajemnicę, czyli co dziś usłyszymy na konferencji Apple

„NYTimes” otrzymał od „dobrze poinformowanej osoby” informację, że na dzisiejszej konferencji Apple zostanie ogłoszona kolejna aktualizacja oprogramowania, tym razem rozwiązująca problem z zasięgiem na iPhone 4.

Trudno w to uwierzyć, ale podobnych informacji jest wiele. Media pogrążają się w spekulacjach, jak i czy Apple zdoła się wybronić. Independent pisze dziś, że gigant „doświadcza największego kryzysu PR-owskiego w historii firmy”, a kłopoty z odbiorem w nowym iPhonie mogą sprawić, że „zakończy się romans rzeszy fanów z marką Apple„.

Co dziś usłyszymy? Możliwości jest wiele. Po pierwsze, producent iPhone’a 4 powinien wreszcie przyznać publicznie, że w telefonie występuje problem z anteną. Do tej pory wiele przekazów medialnych wskazywało na to, że Apple „jest świadomy problemu”, ale to nie wystarczy. Jeśli firma chce odzyskać wiarygodność, musi wyjaśnić klientom i opinii publicznej, skąd wzięła się wada konstrukcyjna lub podać inne wytłumaczenie.

Po drugie, użytkownicy nowego telefonu spodziewają się naprawy kłopotów z zasięgiem. Czy przez wymianę sprzętu, czy przez rozdawanie darmowych etui – ale na koszt producenta. Przeciwko Apple wpłynął już pozew o niedotrzymanie należytej staranności przy projektowaniu i produkcji telefonu.

Wczoraj media obiegła wiadomość, że główny inżynier Apple ostrzegał Steve’a Jobsa przed wystąpieniem problemów z anteną. Informowały o tym na stronie głównej poważne serwisy. Zainteresowanie sprawą jest ogromne – NYT naliczył już 3760 artykułów w Sieci poświęconych tylko sprawie kłopotów z odbiorem w nowym iPhonie.

Pozostaje nam domyślać się, co dziś usłyszymy od Jobsa. Możliwości ilustruje powyższa grafika. Co prawda tiszerty z podobizną projektanta sprzętu Apple czy pokrycie telefonu lakierem to te mniej prawdopodobne wersje, ale sytuacji należy odjąć już nieco powagi.

Darmowe etui, wymiana telefonów, zrzucenie winy na AT&T – to już bardziej prawdopodobne opcje. [Jesus Diaz, Rosa Golijan/giz, NYT, NYT, Independent]

podobne treści

  • karolj

    Nie ma to jak bicie piany przez konkurencje i zaufane osoby …

  • Anonim

    sam jestem ciekaw co Apple zaserwuje na konferencji a najbardziej zdziwiłbym się jeżeli Apple by uruchomiło wymianę telefonów na nowe