news

Encyklopedia Britannica trafi niebawem na iPada i nie będzie już tak horrendalnie droga

Encyklopedia Britannica jest najstarszą wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżową encyklopedią angielskojęzyczną. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie za wiarygodne i dokładne – tak przynajmniej twierdzi Wikipedia. Teraz jej bogactwa poznają również właściciele iPadów.

Ile zapłacimy za przyjemność przeglądania kilku tysięcy stron owej encyklopedii? Encyclopaedia Britannica kosztować będzie dwa dolary miesięcznie, co nawet po wielu latach korzystania z niej będzie o wiele mniejszą kwotą od niecałych 6000 złotych, które trzeba wydać na jej analogową wersję. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu użytkowników iPadów zostanie przy darmowej i posiadającej o wiele większą bazę (3,7M w porównaniu do 140 tysięcy) Wikipedii.

Aplikacja nie została jeszcze oficjalnie wydana, lecz goście z serwisu All Things D mieli okazję rzucić na nią okiem i stwierdzili, że jest ona o niebo lepsza od jej internetowej wersji. Encyklopedia Brittanica oferuje posiadaczom iPadów ciekawie brzmiącą „mapę linków” pokazującą połączenia pomiędzy różnymi tematami oraz codziennie dodawane zdjęcia pomagające uczyć się nowych rzeczy.

Jedną rzeczą, której Wall Street Journal nie znalazł w tej aplikacji, a bez której wydaje się być ona niekompletną, są filmy przedstawiające część materiałów. Wielka szkoda. [All Things D]

podobne treści

  • ex

    Ludzie, ktorzy kupuja iPady raczej nie szukaja encyklopedii do codziennego uzywania…