biznesciekawostki

Elon Musk twierdzi, że rozmawiał w Pentagonie na temat „latającej zbroi”

Elon Musk nigdy nie protestował jakoś szczególnie głośno, kiedy porównywano go do komiksowej postaci Tony’ego Starka. Teraz sam postanowił podtrzymać ten wizerunek sugerując, że spotkał się z przedstawicielami Departamentu Obrony USA w sprawie „latającej zbroi”.

Założyciel SpaceX i Tesla Motors został zaproszony na rozmowy do Departamentu Obrony USA. Spotkanie z sekretarzem obrony Ashtonem Cartererem odbyło się wczoraj, ale ponieważ było ono poufne, od razu pojawiły się spekulacje na temat tego, o czym konkretnie rozmawiano. Musk co prawda (chyba) żartuje sugerując, że amerykańskie wojsko zainteresowane byłoby czymś na kształt zbroi Iron Mana, ale jest wiele innych powodów, dla których Departament Obrony USA chciałby spotkać się z Muskiem.

Według oficjalnego komunikatu, Departament Obrony zwrócił się „członków wspólnoty technologicznej” z prośbą o przekazanie swoich pomysłów i opinii na temat tego co aktualnie dzieje się w świecie innowacji. Najwyraźniej Ashtonowi Carterowi nie wystarcza to, że podlega mu agencja DARPA, ponieważ niedawno powołał on nowe ciało doradcze Pentagonu, które ma odpowiadać za wykorzystanie najlepszych innowacji pojawiających się w sektorze prywatnym, a którego szefem został Eric Shmidt. Możliwe, że rozmowy z Muskiem dotyczyły właśnie tego tematu.

Nie należy zapominać także o tym, że Musk już teraz ma związki z Pentagonem. Jego SpaceX zdobyło w kwietniu kontrakt od US Air Force na wystrzelenie w maju 2018 roku nowego satelity systemu GPS.

 

Zdjęcie: Flickr/jdlasica

podobne treści