biznes

Elon Musk: samochód Apple to ‚zmarnowana szansa’

Elon Musk może pochwalić się wieloma osiągnięciami, nic więc dziwnego, że często zapraszany jest by o nich opowiedzieć. Podczas konferencji Code, na której dziś wystąpił, pytany był więc o wiele tematów, od sztucznej inteligencji począwszy, a na kolonizacji Marsa skończywszy. Nie zabrakło też pytań związanych z motoryzacją. Co ciekawe, Musk twierdzi, że to Apple, a nie Google, mogłoby być konkurencją dla Tesla Motors.

Według Muska, program autonomicznych samochodów prowadzony przez Google nie jest bezpośrednią konkurencją dla Tesla Motors. Osiągnięcia Mountain View w tej dziedzinie są oczywiście imponujące, ale według Muska Google „nie jest firmą motoryzacyjną”. Co ciekawe, założyciel Tesla Motors stwierdził też, że pewną konkurencją mogłoby być Apple.

Ale raczej nie będzie, ponieważ według niego Cupertino zainteresowało się tematyką elektrycznych samochodów za późno:

„Powiedziałbym, że to bardzo dobrze, że się tym zajęli i mam nadzieję, że im się uda. [Ale] wydaje mi się, że zainteresowali się tym tematem za późno i raczej nie będą w stanie rozpocząć produkcji przed rokiem 2020 (…). Wydaje mi się, że swoją szansę zmarnowali,” stwierdził Musk.

Pomimo tego, szef Tesla Motors wierzy, samochód Apple może być udany i odnieść pewien sukces. Może więc za kilka lat Musk rzeczywiście będzie musiał mierzyć się z konkurencją z Cupertino?

Na razie jednak Tesli to raczej nie grozi. Najnowszy samochód firmy, Tesla Model 3 został już zarezerwowany przez ponad 400 tysięcy klientów, a w tym roku ma odbyć się kolejna prezentacja poświęcona temu pojazdowi.

Zdjęcie: Flickr/jdlasica

podobne treści