newswynalazki

Elon Musk prezentuje skafander SpaceX

Elon Musk nie ukrywa, że jednym z celów SpaceX jest wysłanie któregoś dnia załogowej misji na Marsa. Ba, miliarder chciałby założyć nawet tam kolonię. Ale żeby to zrealizować, potrzebny jest sprzęt. Taki jak na przykład skafandry, którymi właśnie się pochwalił.

SpaceX przygotowuje się do wystrzelenia rakiety Falcon Heavy, ale to nie jedyne prace, które trwają w założonej przez Muska firmie. Miliarder już jakiś czas temu ujawnił, że firma pracuje nad skafandrami dla przyszłych astronautów. Jak podkreślał Musk, skafandry te mają być dużo wygodniejsze od stosowanych obecnie.

Sądząc po zdjęciu, które Musk opublikował wczoraj na Instagramie, chyba udało się to osiągnąć. Co ważniejsze, na zdjęciu widać prawdziwy skafander, który przeszedł już pierwsze testy, a nie jego makietę czy wizualizację. Jak twierdzi Musk w opisie zdjęcia, trudno było stworzyć skafander, który będzie zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Ale chyba się udało.

W najbliższych dniach mają pojawić się kolejne zdjęcia skafandra SpaceX. Na razie nie wiadomo, czy zainteresuje się nimi NASA, czy na oficjalny debiut nowego skafandra będzie trzeba poczekać na pierwszą załogową misję SpaceX.

Zdjęcie: Instagram/Elon Musk

podobne treści