samochody

Elon Musk chciałby, by sieć ładowarek Supercharger rozciągała się w Europe „od Irlandii, do Kijowa”

Nie tylko premierowi Morawieckiemu marzą się elektryczne samochody nad Wisłą. Z zupełnie innych powodów, ale można powiedzieć, że podobną wizję ma Elon Musk. Który właśnie zapowiedział rozszerzenie europejskiej sieci ładowarek Supercharger.

Obecnie w Polsce znajdują się tylko cztery szybkie ładowarki Tesli. Wkrótce jednak liczba ta ma się podwoić. Przynajmniej według znajdującej się na stronie producenta samochodów mapy istniejących i planowanych instalacji szybkiego ładowania. Jednak w świetle niedawnych zapowiedzi Elona Muska, mapa ta może nie odpowiadać najnowszym pomysłom CEO firmy.

Musk zapowiedział bowiem znaczne rozszerzenie sieci ładowarek Tesli, by „w przyszłym roku pokrywała ona 100% Europy” i rozciągała się „od Irlandii do Kijowa, od Norwegii do Turcji”.

Takie zapowiedzi brzmią ładnie na Twitterze, ale niekoniecznie muszą być możliwe do zrealizowania. Choć biorąc pod uwagę to, że są dość niejasne, i tak za rok będzie można ogłosić sukces w tym temacie. Może właśnie dlatego Musk nie pochwalił się ile dokładnie Tesla planuje zbudować ładowarek Supercharger. Kiedy zrobił to zrobił to ostatnim razem, ilość szybkich ładowarek Tesli na całym świecie na koniec roku 2018 miała wynosić 18 tysięcy. Jak wypomina serwis Elektrek, liczba ta nie została osiągnięta, a Tesla posiada obecnie sieć Superchargerów składającą się z niecałych 12 tysięcy ładowarek.

Nie zmienia to jednak faktu, że pomimo wszystko pozostaje kibicować tym planom, tym bardziej, że samochody Tesli są coraz częstszym widokiem również na polskich drogach.

Zdjęcie: Flickr/Sam Felder

podobne treści