newswynalazki

Elon Musk chce zbudować Hyperloop pomiędzy Nowym Jorkiem a Waszyngtonem

Nie jest tajemnicą, że jednym z koników Elona Muska są rury. A właściwie tuby, w których, przy obniżonym ciśnieniu, z dużą prędkością poruszać mogłyby się pojazdy przewożące ludzi. Tak, chodzi o Hyperloop, na którego budowę pomiędzy dwoma największymi miastami wschodniego wybrzeża USA Musk otrzymał zgodę.

Jak podaje na swoim Twitterze sam Musk, na razie jest to zgoda „ustna”, więc raczej chodzi o to, że po prostu pomysł ten spodobał się amerykańskim władzom. Od tego etapu, do rozpoczęcia prawdziwej budowy, jeszcze bardzo daleko, ale Musk jest dobrej myśli.

Według jego wyliczeń, trasa Hyperloop z Nowego Jorku do Waszyngtonu pozwoliłaby na pokonanie dystanu 327 kilometrów dzielących oba miasta w 29 minut. Od głównej trasy odchodziłyby też rozgałęzienia na Filadelfię i Baltimore. Realizacją przedsięwzięcia miałaby zająć się oczywiście należąca do Muska The Boring Company,

Niestety na razie są to nadal jedynie pomysły. Hyperloop One testuje co prawda prototyp tego innowacyjnego środku transportu, ale zanim otrzyma on wszystkie certyfikacje i uzyskane zostaną wszystkie zgody potrzebne do tego, by rozpocząć pierwsze odcinki dostępne dla zwykłych ludzi, minie zapewne jeszcze sporo czasu. Ale Musk jest dobrej myśli, zwłaszcza, że, najwyraźniej, amerykańskim władzom bardzo ten pomysł przypadł do gustu.

 

Zdjęcie: Hyperloop One

podobne treści