news

Elektrownia słoneczna na równiku… Księżyca

Oto jeden z tych pomysłów, które są tak szalone, że mogą się udać. Japończycy chcą zbudować wielką elektrownię słoneczną na Księżycu. A dokładniej, chcą nią zabudować cały księżycowy równik.

Firma Shimizu nazwała swój projekt Luna Ring. Można go nazwać szalonym, ale, znając Japończyków, możliwe, że im się uda. Pas paneli słonecznych ma mieć długość 11 000 km i szerokość od kilku do 400 km. Dzięki temu elektrownia będzie w stanie stale produkować energię, niezależnie od fazy Księżyca. A jej wydajności nie zmniejszy zła pogoda, bo w końcu na Księżycu nie ma chmur czy opadów, bo praktycznie nie ma on atmosfery.

Energia ma być potem przesyłana na Ziemię w postaci promienia lasera i mikrofal. Będzie odbierana z pomocą specjalnych konstrukcji, które zamienią ją z powrotem na energię elektryczną lub paliwo wodorowe.

Materiały do budowy elektrowni mają w większości pochodzić z Księżyca, a zajmą się nią, jak to u Japończyków, roboty. I dołączą one do całej armii, które Kraj Kwitnącej Wiśni już szykuje do inwazji na ziemskiego satelitę. Jeśli kiedyś się skrzykną i postanowią zniszczyć Ziemię, pamiętajmy – sami to sobie zgotowaliśmy. W końcu to my daliśmy im gigantyczne lasery i działa mikrofalowe. [Casey Chan/giz, Shimizu, Inhabitat]

podobne treści

  • OjciecDyrektor

    „ale, znając Japończyków, możliwe, że im się uda.” Chryste panie kto pisze takie bzdury ….

    Wiadomo ,ze jest to WIZJA a nie realny projekt