grynews

Electronic Arts weźmie się za gry na Androida

Jeden z największych producentów gier video zamierza skupić się na tworzeniu na Androida, tym samym odpuszczając sobie nieco platformę iOS. Za 4 lata ćwierć wszystkich sprzedawanych gier na mobilny system operacyjny firmy Google ma mieć logo EA.

Dyrektor finansowy w Electronic Arts, pan Eric Brown, powiedział inwestorom na Deutsche Bank 2010 Technology Conference, że spodziewa się posiadania 25% rynku „komórkowych” gier na Androida w 2014 roku, przy „tylko” 11% na iPhone.

Stwierdził jednak, że będzie to wymagać stworzenia sklepu z aplikacjami, który mógłby konkurować z tym, który Apple posiada. Poza tym zaskakującym stwierdzeniem dodał, że różnica między zwykłymi komórkami a smartfonami z systemami iOS oraz Android jest taka sama, jak między konsolami PlayStation 2 oraz 3.

Czyżby szef finansów w EA nie zauważył, że istnieje już odpowiednik App Store’a dla Androida? [Jesus Diaz/giz, Pocketgamer]

podobne treści

  • tomasz.szkudlarek

    Na Android Market malo jest gier. Bardziej wystraszyl sie mysle blizszej wspolpracy Sony z Google, ktore przeciez pracuje nad wlasnym smartfonem, dla ktorego wg plotek mialyby byc dostepne gry dla PSP, a to sa juz bardzo powazne i dobre produkcje.