news

Elastyczny ekran w laptopie według Lenovo

O elastycznych ekranach najczęściej słyszymy w kontekście smartphone’ów. Ale nie jest to jedyne możliwe zastosowanie tej technologii. Lenovo przedstawia swój pomysł na zastosowanie takich ekranów w laptopach.

Podczas prezentacji, która odbyła się w Nowym Jorku, Lenovo pokazało koncept laptopa przyszłości, który miałby korzystać z technologii elastycznych ekranów. A jest to koncepcja dość śmiała, ponieważ elastyczny ekran miałby dochodzić aż do fizycznej klawiatury, a więc przykrywać nawet zawiasy.

Oczywiście prezentacja samego pomysłu nie znaczy jeszcze, że Lenovo chciałoby zacząć produkcję takich urządzeń. Ta byłaby też dość kłopotliwa, ponieważ nietrudno wyobrazić sobie, że zawiasy przykryte elastycznym ekranem stałyby się dość szybko piętą achillesową takiego laptopa, ale wartość tego typu prezentacji nie polega na praktyczności rozwiązań, a na pokazaniu możliwości, jakie technologia może dać w niedalekiej przyszłości. Zwłaszcza, że w tym przypadku nie byłoby potrzeby stosowania specjalnych podzespołów ponieważ większość i tak znalazłaby się pod tradycyjną klawiaturą.

Zdjęcie: Twitter/Lenovo

podobne treści