news

Ekstremalny zestaw do zabaw z colą i mentosami

Hektolitry dietetycznej coli i tony mentosów zamiast trafiać do naszych żołądków są zużywane do produkcji wybuchowych gejzerów. Mając do dyspozycji zestaw małego naukowca osiągniemy znacznie wyższe wysokości fontann i zdążymy się oddalić na bezpieczną odległość.

Fontannę uzyskujemy dzięki efektowi nukleacji. Chropowata powierzchnia mentosa sprzyja wydzielaniu się bąbelków dwutlenku węgla rozpuszczonego w coli. Reakcja fizyczna jest gwałtowna, ciśnienie wzrasta i dzięki temu możemy zaobserwować majestatyczny wybuch piany. Często jednak stoimy w polu rażenia lub sam efekt jest za słaby. Jak wrzucić więcej mentosów i zwiększyć siłę wyrzutu?

EepyBird.com, strona z różnymi eksperymentami tego typu, przygotowała zestaw za 25 dolarów, który z pewnością dostarczy nam większych wrażeń. Dla ochrony – gogle, dla zwiększenia efektu rurka PCV z zawleczką, w której zmieścimy parę mentosów i zrzucimy je w odpowiednim momencie, mentosy i końcówki, które pomogą uformować kształt strumienia – to właśnie zawartość tego zestawu.

Jeśli nie wierzycie w efektowność tego zestawu, to mamy dla was próbkę jego możliwości:[Maker ShedCrunchGear]

podobne treści

  • kuba.plazma

    nic już tam nie urośnie