wynalazki

Ekspres do kawy zasilany siłą mięśni rowerzysty

Pijanie kawy nie jest zbyt ekologicznym nawykiem, ponieważ do wyhodowania, zbierania, transportowania, palenia, mielenia i parzenia napoju potrzebne zużywane są znaczne ilości wody i energii. Autorzy Velopresso chcą przynajmniej częściowo ograniczyć związane z przygotowaniem czarnego naparu koszty dla środowiska.

Velopresso to trójkołowiec z młynkiem do kawy zasilanym energią pochodzącą z pedałowania. Absolwenci londyńskiej uczelni Royal College of Art Amos Field Reid i Lasse Oiva zaprojektowali pojazd tak, by przygotowanie gorącego napoju było możliwe w dowolnym miejscu. Aby ekspres mielił kawę, należy wysilić mięśnie.

Obecnie pojazd nie jest całkowicie ekologiczny, ponieważ do podgrzewania wody wykorzystywana jest energia z niewielkiej butli z gazem. Reid i Oiva pracują jednak nad modelem, który byłby w całości zasilany odnawialną energią mięśni nóg baristy.

Oczywiście możliwe jest także przemieszczanie się za pomocą Velopresso.

Jak sądzicie, to tylko ciekawa koncepcja, czy takie mobilne i samowystarczalne kafejki mogłyby odnieść sukces na ulicach miast? [Gizmag, Velopresso, Inhabitat]

podobne treści