news

Eksmituj bakterie z klawiatury raz na zawsze

Klawiatura jest siedliskiem dla znacznie większej liczy bakterii niż deska klozetowa. Brudne palce, wilgoć, ciepło, chropowata powierzchnia – i piknik dla mikrobów gotowy!

Można oczywiście kupić chusteczki bakteriobójcze, które zabiją aż 5% bakterii (!), ale tak naprawdę pozostaje nam stary, dobry nawyk mycia rąk przed jedzeniem. Chyba, że…

Chyba że wydacie $400 na Cleankeys, klawiaturę, na której mikroby nie mają szans przeżycia. Podobno pozostaje na niej tylko 1% bakterii, ponieważ jest tak gładka, że nie maja się gdzie na niej schować!

Zamiast klikających klawiszy, Cleankeys proponuje gładki panel dotykowy. Klawiatura najlepiej sprawdzi się w placówkach zdrowotnych, ale wielu paranoików z pewnością też się na nią skusi. Specjalna technologia pozwala na nierejestrowanie przypadkowych dotknięć klawiatury, aby lekarz nie wpisał nam do karty kokluszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzwxyz. [ Kyle VanHemert, Clean Keys Inc]

podobne treści

  • pralka

    Nie podoba mi się, stary dobry sposób z lateksowymi rekawiczkami jest znacznie lepszy i tańszy. I nie, nie jestem paranoikiem, po prostu brzydzę się bakterii, a spray do ich zabijania popsuł mi jedną klawiaturę więc wolę nie ryzykować.