film

Eksmałżonkowie planują kradzież diamentu. Zwiastun Riwiery dla dwojga

Grupa ludzi postanawia ukraść drogocenny kamień, by zapewnić sobie spokojną przyszłość. Brzmi jak trylogia Ocean’s? Może tak, gdyby nie dodać, że główni bohaterowie to podstarzałe i rozwiedzione małżeństwo, które grają Pierce Brosnan i Emma Thompson. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun nadchodzącej pod koniec czerwca brytyjskiej komedii Riwiera dla dwojga. Do zobaczenia poniżej:

 

Film opowiada historię byłego już małżeństwa, Richarda i Kate (Brosnan i Thompson), którzy dochodzą do wniosku, że ogień w ich związku jeszcze do końca nie został ugaszony. Na ich nieszczęście, wymarzone emerytalne gniazdko, które sobie planowali uwić zostało wyczyszczone ze wszystkiego, co mogło pomóc w jego budowie, kiedy firma inwestycyjna Richarda została zdefraudowana i każdy grosz, który mógł zostać przekazany na spokojną starość zniknął.

Gdy para dowiaduje się, że za oszustwem stoi francuski finansista, który właśnie zapłacił 10 milionów dolarów za diament dla swojej narzeczonej, rozwiedziony duet postanawia odłożyć na bok swoje różnice i wspólnie uknuć plan mający na celu kradzież kamienia.

Do pomocy w spisku zostają zaciągnięci byli sąsiedzi pary, którzy mają nadzieję, że Richardowi i Kate uda się do siebie wrócić. Niecodzienny kwartet wyrusza więc na Lazurowe wybrzeże, by walczyć nie tylko o utracone pieniądze, ale także naprawić rozbite małżeństwo.

W Riwierze dla dwojga grają Pierce Brosnan (Autor widmo, GoldenEye), Emma Thompson (Powrót do Howards End, Ratując pana Banksa), Celia Imrie (Hotel Marigold, Dziennik Bridget Jones) oraz Timothy Spall (Jak zostać królem, Harry Potter). Reżyserem tej komedii jest Joel Hopkins (Jump Tomorrow, Po prostu miłość), a polska premiera odbędzie się 27 czerwca tego roku.

podobne treści